loader

Yeşil gözlere en çok yakışan göz makyajları

Favoriye Ekle

Yeşil göz dünyada sahip olunan en nadir göz renklerinden biri. Bu nedenle eğer yeşil göz rengine sahipsen oldukça şanslısın! Üstelik, göz kapaklarına doğru far rengini uyguladığında, yeşil gözlerini hiç olmadığı kadar vurgulu gösterebilirsin.

Peki, yeşil gözlere en uygun göz farı tonlarını biliyor musun? Cevabın hayırsa, öğrenmen için seni yazının devamına alalım.  

1.Siyah

L`Oréal Paris Makeup (@lorealmakeup)`in paylaştığı bir gönderi (18 Tem 2016, 04:23 PDT)

Yeşil gözlerinle kontrast oluşturarak, göz rengini vurgulayacak en güzel tonlardan biri siyah! Siyah göz kaleminle gözlerini çerçeveleyip, göz kalemini dağıtarak buğulu ve vurgulu bakışlara kolayca ulaşabilirsin. L'Oréal Infaillible Jel Göz Kalemlerini deneyebilirsin. 

2. Kırmızı

L`Oréal Paris Makeup (@lorealmakeup)`in paylaştığı bir gönderi (29 Ağu 2016, 05:52 PDT)

Evet doğru duydun, bakır hatta kırmızı tonları yeşil gözlere o kadar çok yakışıyor ki! Eğer kırmızı göz farın yoksa, rujundan bile yardım alabilirsin! L'Oréal Paris Color Riche Matte Addiction serisinden 430 Mon Jules rengini göz kapaklarına uygulamayı dene. Göz makyajını cömertçe maskara uygulayarak tamamlamayı unutma! 

3. Füme

L`Oréal Paris Makeup (@lorealmakeup)`in paylaştığı bir gönderi (5 Eyl 2016, 11:46 PDT)

Siyahın küçük ve daha iddiasız kız kardeşi füme tonları da yeşil gözlere çok yakışıyor. Işıltılı veya mat füme göz farını göz kapaklarına dağıtarak dumanlı bir etki yakalayabilirsin. Eğer ışıltılı bir göz makyajı tercih edeceksen L'Oréal Paris Infaillible Eye Paint serisinden 203 Iconic Silver rengini tercih edebilirsin. 

4. Mor

L`Oréal Paris Makeup (@lorealmakeup)`in paylaştığı bir gönderi (10 May 2017, 15:43 PDT)

Yeşil gözlere en çok yakışan renkler listesinde ön sıralarda yer alan bir diğer renk ise mor! Üstelik mor göz makyajları son zamanlarda oldukça popüler de! Pratik bir göz makyajı için likit göz farlarını tercih et. L'Oréal Paris Eye Paint serisinden 301 Infinite Purple rengini deneyebilirsin. 

Sen göz makyajında hangi tonları kullanıyorsun?

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler