loader

Yılbaşı için Porselen Makyaj Nasıl Yapılır?

Favoriye Ekle
Yılbaşı için Porselen Makyaj Nasıl Yapılır?

Yılbaşı gecesi için pürüzsüz, tıpkı porselen gibi görünecek bir ten makyajı yapmaya ne dersin? Porselen ten makyajı, son yılların en büyük makyaj trendlerinin başında geliyor. Sen de senenin son gününde bu makyaj trendini uygulamak istiyorsan doğru yerdesin!

Porselen cilt makyajı, cildindeki kusurları gizler ve teninin tek renk ve pürüzsüz görünmesini sağlar. Yılbaşı gecesi ister evde, istersen de dışarıda ol, yılbaşı ruhuna girmek için kusursuz bir makyaj yapman şart! Şimdi sana adım adım porselen makyaj yapmanın yollarını öğretiyoruz. Aşağıdaki porselen makyaj yapma taktiklerini takip ederek ten makyajında sınırlarını aşabilirsin.

Cildini makyaja hazırla

Ten makyajının gizli kahramanı makyaj bazıdır. Makyaj bazı olmadan kusursuz bir porselen ten makyajını biz düşünemiyoruz! Porselen makyajının gün boyu kalıcı, mat ve ilk günkü gibi taze görünmesini istiyorsan mutlaka matlaştırıcı makyaj bazı kullanmalısın.

Bizim en sevdiğimiz makyaj bazlarından biri, Lancome Prep & Matte Matlaştırıcı makyaj baz. Bu baz, cildini makyaja hazırladığı gibi, gözenek görünümünü yok eder, cildinin mat ve sağlıklı görünmesini sağlar, fondöteninin kalıcılığını arttırır. Yılbaşı makyajına başlamadan önce Prep & Matte Matlaştırıcı makyaj bazını parmaklarınla cildine uygula.

Porselen ten makyajı

Porselen ten makyajı adımları sayesinde yılbaşı gecesinin en havalı kızı sen olacaksın. Yılbaşı gecesi uzun saatler dans etmene rağmen bozulmayan bir ten makyajı için aşağıdaki adımları takip et.

İlk olarak cildine Lancome Teint Idole Ultra Wear Fondöteni uygula. Uzun süre kalıcılığı olan bu fondöten, cildinde kalıp gibi durmadan doğal bir bitiş sağlar. Çizgilerine dolmaz ve en önemlisi T bölgende yağlanmaya sebep olmaz. Bizim en güvendiğimiz fondötenlerden biri olan Teint Idole Ultra Wear'i fondöten fırçasıyla yüzüne yay. Makyaj fırçasına çok fazla ürün almana gerek yok, minik noktalar halinde ürünü uygulayarak yeterli kapatıcılık elde edeceksin.

Fondötenden sonra sıra kapatıcı uygulamaya geldi. Porselen cilt makyajı için Lancome Teint Idole Ultra Wear Camouflage Kapatıcıyı kullanmanı öneririz. İnce yapılı ve yoğun örtücülüğe sahip bir kapatıcı arıyorsan artık buldun! Bu kapatıcını göz altına, burun kenarlarına ve cilt lekelerinin yoğun olduğu bölgelere uygula ve makyaj fırçası kullanarak tampon hareketlerle dağıt.

Yılbaşı gecesi için göz makyajı

Yılbaşı gecesi demek iddialı bir göz makyajı demek. Yılbaşı partisinde bütün arkadaşlarının göz makyajına iltifat etmesi için dumanlı göz makyajı yapmanı öneririz. Yılbaşı gecesinde dumanlı göz makyajı yaparken makyaj trendlerin de ilham almamak elde değil! Alaturka dumanlı göz makyajları yerine daha minimal ve modern stilleri denemelisin. Biz bu yılbaşında kahve tonlarında far paleti kullanarak gözlerimizi ortaya çıkaracağız. Lancome Hypnose Eyeshadow Palette 04 Taupe Craze paletindeki en açık rengi baz olarak uygula. Sonra kahve far rengini kuyruk bölümüne ve göz kapağının katlanma çizgisine uygula. Farını iyice karıştırarak doğal bir görünüm yakala. Sonrasında Lancome Crayon Khol göz kalemini kirpik diplerine uygula ve far fırçasıyla iyice dağıt. Bu göz kaleminin yapısı oldukça yumuşak olduğu için kolay dağılacak. Göz kalemini dağıtırken hafif yukarı ve kuyruk bölümüne doğru dağıtarak gözlerini olduğundan daha büyük ve çekik gösterebilirsin.

Gözlerini daha büyük göstermek için maskara sürmeyi unutma. Lancome Hypnose Drama Maskarayı kirpik diplerinden başlayarak uçlarına doğru dikkatlice sür. Kirpiklerinin hacimli etkisini arttırmak için iki kat maskara uygulamak serbest!

Yılbaşı gecesinin olmazsa olmazı: Kırmızı dudaklar

Yılbaşı gecesine kırmızı ruj sürmeden hazırlananlar var mı? Bizim için yılbaşı gecesi kırmızı ruj sürmek bir adet haline geldi. Sanki kırmızı ruj sürmezsen o sene uğurlu gelmeyecek gibi hissediyoruz.

Yılbaşı gecesi mat kırmızı ruj sürmek isteyenler için harika bir önerimiz olacak: Lancome L'Absolu Drama Matte 505 Adoration. Her ten rengine yakışan bu kırmızı ruj, dudaklarında gün boyu kalıcı bir matlık sağlayacak, kuruma ve yapışma hissi yaratmayacaktır. Nasıl mı biliyoruz? Neredeyse her kutlama yemeğinde sürdüğümüz bu ruju bizden daha iyi bilen olduğunu hiç sanmayız!

Makyajını sabitle

Yılbaşı gecesi fondötenin oksitlenerek turuncuya yakın bir ton değişimi yaratmasından korkuyorsan Lancome Fix It Forget It makyaj sabitleme spreyi ile tanışmalısın. Bu makyaj spreyi hem makyajının 24 saat kalıcılığını sabitler hem de fondötenin renk değiştirmesine engel olur. Yılbaşı gecesi risk almadan kusursuz görünmek ve makyajının bozulmasını engellemek istiyorsan Fix It Forget It makyaj sabitleme spreyini kullan.

Parfümünle yeni yıla mutluluk kat

Yılbaşı partisine gelenlerin başını döndürmek ve bütün ortama mutluluk katmak için Lancome'un ikonik parfümü La Vie Est Belle parfümünü kullanmalısın. Sadece birkaç fıs sıkarak bir anda daha mutlu, kendine güvenen ve enerjik bir karaktere bürüneceksin.

Bu parfümle yeni yıla girenler bütün yıl kendilerini çok daha mutlu hissedecekler!

Photo Credit: Istock, Instagram/lancomeoffical

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön