loader

Yoğun çalışanlara özel: 2 dakikada makyajını gündüzden geceye uyarla

Favoriye Ekle

Yoğun geçen bir ofis gününün ardından, akşam, arkadaşların buluşmayı önerdiğinde, hemen hazırlanıp çıkmak aslında imkânsız değil. Eve uğramaya vaktin olmayacağı için, ofiste hazırlanmak zorunda kalabilirsin. Yüzünde makyaj olduğu için de tertemiz bir yüze makyaj yapmaktan daha zor olacağını söylemek zorundayız. Ama bazı tekniklerle işini hızlandırabilir ve gündüz makyajını sadece 2 dakikada geceye uyarlayabilirsin! Nasıl mı? İşte cevabı!

Sadece 1 dakikanı alacak işlem:

Gece makyajı demek dumanlı göz makyajı demek! Siyah tondaki kremsi göz farını, gözlerine derinlik ve gölge katmak için göz kapaklarına uygula. Bu işlem sona erince, kalın ve kuyruklu bir eyeliner çizgisi oluştur. Çok fazla mükemmel olması için caba sarf etmene gerek yok çünkü göz makyajı fırçasıyla eyeliner ve göz farını birbirine karıştırarak daha buğulu bir görüntü elde edebilirsin.

30 dakikanı alacak işlem:

Dumanlı gözlerine bolca maskara uygulayarak göz makyajı işlemini sonlandırabilirsin. Maskara kullanmadan önce kirpik bazı uygulayarak maskaranın daha kalıcı olmasını sağlayabilirsin.

30 dakikanı alacak işlem:

Hafif açılı bir kontur fırçasıyla, yüzünde kolayca gölgeleme yapabilirsin. Elmacık kemiklerinin oyuk kısımlarına ve burnunun ucuna bronzlaştırıcı pudra uygula ve fırçayla hepsini hafifçe dağıt. Dudakların için ise, fazla zamanın yoksa sadece parlatıcı uygulayabilir ya da biraz daha vurgulu bir görünüm için, kırmızı bir ruj sürebilirsin, seçim senin!

Toplamda 2 dakikada makyajın hazır olacak! Hemen denemeye var mısın?

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön