loader

Yoğun Ofis Günlerine Dayanıklı Makyaj Nasıl Yapılır?

Favoriye Ekle

Yoğun ofis günlerine dayanıklı makyajın nasıl yapıldığını, L’Oréal ContentPro içerik üreticileriyle birlikte inceliyoruz!

Esra Aydemir’in Ofis Makyajı Önerileri

Yoğun Ofis Günlerine Dayanıklı Makyaj Nasıl Yapılır?_1

"Çalışma ortamına uygun makyajın püf noktası kalıcılık ve doğal bir görünümdür. Hazırladığımız makyaja bir göz atalım;


Fondöten olarak Maybelline New York Affinitone’u kullanıyorum. İnce yapılı, ağırlık yapmayan ve orta kapatıcılıkta bir ürün. Tüm gün sizi idare edecek ve rahatsızlık hissi vermeyecek. Göz altlarım için L’Oréal Paris True Match kapatıcı tercih ediyorum. Hem aydınlık hem de kapatıcılık oranı yüksek. Göz altı kusurlarınızı güzelce kapatacaktır. Pudra olarak Maybelline New York Fit Me! Matte + Poreless pudrayı uyguluyorum. Makyajı sabitliyor ve pürüzsüz bir görünüm kazandırıyor. Yüzü renklendirmek için de Maybelline New York Master Bronze paleti kullanıyorum. Bronzer, aydınlatıcı ve allık uygulayarak canlı bir görünüm yaratıyorum.


Göz makyajı için NYX Professional Makeup Lingerie far paleti ile doğal bir göz makyajı elde ediyorum. Paletteki toprak ve sıcak turuncu tonları karıştırarak günlük bir görünüm sağlıyorum. Kirpiklerimi belirginleştirmek ve kıvırmak için Maybelline Lash Sensational maskaradan yardım alıyorum. Bu maskara oldukça dayanıklı ve gün içinde akma yapmıyor.

Yoğun Ofis Günlerine Dayanıklı Makyaj Nasıl Yapılır?_2

Ruj olarak L’Oréal Paris’in Color Riche serisinden Beige A Nu isimli rujunu tercih ediyorum. İçinde şeftalilik bulunduran bir nude tonu ve dudakları tüm gün nemlendiriyor."

Makyaj.com Editörlerinden: Esra’nın bu doğal tonlardaki göz makyajını özellikle çok beğendik! Sen de ofis makyajında hafif ama göz alıcı bir göz makyajı denemek istersen, NYX Professional Makeup’ın Lingerie far paletini mutlaka denemelisin!
 

Semra Özruh’un Ofis Makyajı Önerileri

Yoğun Ofis Günlerine Dayanıklı Makyaj Nasıl Yapılır?_3

"Yoğun bir çalışma gününde tüm gün tazelemeye zamanımız olmasa da, kalıcılığı yüksek ve canlı bir makyaj kurtarıcımız olabilir. Gelin, az malzemeyle tüm gün bizi daha canlı gösterip, görünümümüzü yukarı taşıyacak makyajı nasıl yaptığımıza bir göz atalım.

Nemli ve dolgun bir cilt için, gün boyunca gereken nemi sağlayıp bir baz görevi görecek olan L’Oréal Paris Nem Terapisi Aloe Vera Suyu ile başlıyorum.

Ardından tüm gün gerekli kapatıcılık ve eşitlenmiş bir cilt için L’Oréal Paris Infaillible fondötenimi, yine L’Oréal Paris Infaillible pudra ile sabitliyorum.

Yoğun Ofis Günlerine Dayanıklı Makyaj Nasıl Yapılır?_4

Doğallıktan ödün vermeden canlı, bakımlı ve kalıcı bir görüntü elde etmemi sağlayacak NYX Professional Makeup Lingerie far paletinin renkleri ve mat yapıları iş ortamında kullanım için oldukça uygun. Maybelline New York Lasting Drama Gel Eyeliner ile hiç zorlanmadan hızlıca gözlerimi belirginleştirip, maskara ile kirpiklerimi daha dolgun ve gözlerimi daha uyanık gösteriyorum.

Son olarak pembe tonlardaki Maybelline New York Color Sensational Creamy Matte serisinden 942 Blushing ruj ile hem dudaklarıma hem de yanaklarıma sağlıklı bir canlılık katıyorum!"

Makyaj.com Editörlerinden: Semra’nın makyaja başlamadan önce nemlendirici uygulaması, makyajının gün boyu canlı görünmesini sağlıyor. L’Oréal Paris’in Nem Terapisi Aloe Vera Suyu’nu biz de ofis makyajımız öncesi cildimizi nemlendirmek için kullanmayı çok seviyoruz!

Ezgi Şenyurt’un Ofis Makyajı Önerileri

Yoğun Ofis Günlerine Dayanıklı Makyaj Nasıl Yapılır?_5

"İlk olarak cildimin temiz olmasına özen gösteriyorum. Bu aralar L’Oréal Paris Değerli Çiçekler Temizleme Jelini kullanıyorum ve çok memnunum. Ofis makyajımda az ürün kullanarak doğal bir sonuç elde ediyorum.

Kullanmayı en sevdiğim ve iyi sonuç aldığım ürünler de şöyle; L'Oreal Paris Infaillible Gözenek Gizleyici makyaj bazı ile başlıyorum ve fondöten olarak L’Oréal Paris True Match’i tercih ediyorum. Kapatıcı olarak da doğal bir görünüm elde etmek için yine L’Oréal Paris True Match kapatıcıyı kullanıyorum. Maskara olarak Maybelline New York Lash Sensational maskara ise favorim. Doğal ve kusursuz eyeliner görünümü için Maybelline New York Lasting Drama Gel Eyeliner’ı kullanıyorum.

Yoğun Ofis Günlerine Dayanıklı Makyaj Nasıl Yapılır?_6

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

Allık olarak L’Oréal Paris True Match allıklardan 160 Peach rengini kullanıyorum. Aydılatıcı olarak son derece kalıcı olan Maybelline Master Strobing Liquid aydınlatıcıyı, ruj olarak da Maybelline New York Super Stay 24H rujlardan 560 rengini kullanıyorum. Unutmayın kalıcı makyaj için Makyaj bazı olmazsa olmaz.Umarım bu yazı işinize yarar ve keyifle okursunuz.

Makyaj.com Editörlerinden: Ezgi’nin doğal ten makyajı için L’Oréal Paris’in True Match fondöten ve kapatıcı tercihi, özellikle ofis makyajı için çok yerinde! Hem eşit bir cilt tonu hem de doğal görünüm için True Match fondöten ve kapatıcı bizim de favorimiz!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler