loader

Yoğun siyah kirpikler için bilmen gereken tek ipucu

Favoriye Ekle

Maskaranı sürmeden makyajının tamamlandığını söyleyebilir misin? Biz cevap verelim: Kesinlikle hayır. Maskaralar bizim için bu kadar önemliyken, hayal kırıklığına uğramamak istiyoruz. Konu maskaralar olduğunda gözümüz kapalı güvendiğimiz markalardan biri de Maybelline New York. Üstelik bu yalnızca bizim düşüncemiz değil! Eminim ki senin de makyaj çantanda en az bir adet Maybelline New York maskara vardır. Son zamanlarda en çok konuşulan Maybelline New York maskarası ise Lash Sensational Extra Black olmuştu. Makyaj bloggerlarından kullanıcılara kadar herkes bu maskarayı anlatıyordu! Lash Sensational Extra Black kirpiklerde yarattığı simsiyah yelpaze etkisini o kadar çok sevmiştik ki, hemen seninle de paylaşmak istedik!

En iyi maskarayı bul!

En iyi maskarayı bul!

Evet, Lash Sensational Maskaraların daha da siyah etkili versiyonu Lash Sensational Extra Black güzellik reyonlarındaki yerini aldı. Yoğun hacim veren formüllü maskaranın tıpkı bir yelpazeyi andıran fırçası, kirpiklerini tarayıp açarken; tek tek ayırıyor ve yoğun belirginlik kazandırıyor. Üstelik bu sefer ekstra yoğun siyah pigmentlere sahip... Bu sayede kirpiklerin hiç olmadığı kadar siyah!

Neden sevdik?

maybelline lash sensational maskara çeşitleri

Tek bir kat maskara uygulayarak uzun ve belirgin kirpiklere ulaşmayı kim istemez? Lash Sensational Extra Black’in yelpaze fırçası kirpiklerini yukarı ve dışa doğru açıyor. Fırça kılları her bir kirpiğine ulaşmayı kolaylaştırıyor ve her bir kirpiği tarayıp, kaldırarak yoğun kirpik görünümüne kavuşmanı sağlıyor. Maskara kirpiklere kolayca uygulanıyor ve topaklanma yapmıyor. Ürünün siyah inci olarak adlandırdığı formülü ise konsantre renk etkisi için derin bir yoğunluğa sahip. Verdiği renk ise siyah; tamamen siyah, çok siyah, en siyah! Tek bir kat uygulamak bile kirpiklerini belirginleştirmek için yeterli oluyor.

Öte yandan da oldukça kalıcı! Dökülme ve akma olmadan saatlerce maskaranın ilk uyguladığın andaki gibi kaldığını fark edeceksin: Hacimli ve yoğun!

Nasıl uygulamalı?

En iyi maskarayı bul!

Birinci adım: Maskara fırçasının kıvrımını kirpik diplerine yerleştir.
İkinci adım: Maskara fırçasını, kirpik diplerinden kirpik uçlarına doğru zig zag hareketlerle uygula. Maskara fırçasının kirpiklerinin arasına girdiğine emin ol.
Üçüncü adım: İkinci kata hızla geç, uygulama arasında maskara kesinlikle kurumamalı.

Maskaranı nasıl kullanman gerektiğini öğrendiğine göre son moda havalı bir göz makyajı yapmaya var mısın?

Altın rengi göz makyajı 

Altın rengi göz makyajı

Senenin en çok konuşulan trendlerinden olan altın tonlarını göz makyajına taşımaya var mısın? Cevabın evetse, adımları takip etmen yeterli!

Birinci adım: Kaşlarını kaş kalemin yardımıyla doldur.

kaş makyajı

İkinci adım: Kirpik diplerinden, göz kapağının katlanma bölgesine kadar altın tonlarındaki göz farını uygula. Bunun için, Maybelline New York Nudes of New York far paletinden yardım alabilirsin.

Maybelline New York Nudes of New York

Üçüncü adım: Altın ve şampanya tonlarındaki göz farını göz kapaklarının katlanma bölgesine uygulayarak bakışlarına belirginlik kazandır. 

Dördüncü adım: Siyah ince çekilmiş bir eyeliner ile bakışlarını vurgula ve Lash Sensational Extra Black maskaranla kirpiklerine yelpaze etkisini taşı.

İşte şimdi şa-ha-ne görünüyorsun! 

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler

/**//**/