loader

Yok Gibi Makyaj İçin İhtiyacın Olan 6 Tüyo!

Favoriye Ekle

Son zamanların en trend akımlarından biri "yok gibi duran makyaj". Bu makyaj akımında yaptığımız her adım oldukça doğal sanki yokmuş gibi duruyor. Yani hem makyaj yapıp hem de yapmamış gibi göstereceğiz. Evet, kadınları anlamak gerçekten zor!

Yok gibi makyaj modasında kullanacağın makyaj malzemeleri cildini kurutmamalı tam tersi daha aydınlık ve canlı göstermeli. Okula giderken, kahve içmeye çıkarken veya spora giderken yoğun makyaj yapmak istemiyor ama yine de sağlıklı ve güzel görünmek istiyorsan yok gibi görünen makyaj trendini yakından incelemelisin. 

Cildini hazırla

Cildini hazırla

No makeup makeup yani yok gibi makyaj yaparken tabii ki cilt kusurlarımızı gözler önüne serecek değiliz. Doğal ve minik dokunuşlarla cildini kusursuz hale getirmeli ve makyaja hazırlamalısın.

Yok gibi görünen, aydınlık ve taze bir ten makyajı için ince yapıda ten ürünleri kullanmalısın. İnce bir fondöten kullanmadan önce de cildindeki kusurları minimuma indirmelisin. Bu yüzden bu aşamada seçeceğin makyaj bazı çok önem taşıyor. Gözenek görünümünü gizleyen ve aynı zamanda da cildini nemlendirerek taze ve doğal görünmesini sağlayan bir makyaj bazı ile yok gibi makyajına başlayabilirsin.

NYX Professional Makeup'ın Bare With Me serisindeki Hydrating Jelly Primer'ı, yok gibi görünen makyajlar için harika bir makyaj bazı tercihi olacak. Bugüne kadar hiç görmediğin, ilk defa karşılaşacağın jel yapısı seni oldukça şaşırtacak. Şeffaf renkli jel formülü eline aldığında anında eriyerek neme dönüşüyor. Uygular uygulamaz cildi yumuşacık yapan bu jel makyaj bazı, 8 saate kadar nem veriyor. Gözenek görünümünü de azaltan bu su bazlı makyaj bazı, cilde taptaze, ışıltılı bir görünüm veriyor.

Yok gibi ama kusur gizleyen bir ten makyajı

Yok gibi ama kusur gizleyen bir ten makyajı

Yok gibi görünen makyajın esas kilit noktası, ten makyajında hem kusurları gizleyen hem de varlığını belli etmeyen bir fondötens seçmek. Cildindeki sivilce izleri ve lekeleri gizleyen, taze ve doğal bir görünüm veren, seni sadece nemlendirici sürüp çıkmış gibi gösteren bir renkli nemlendiriciye ihtiyacın olacak.

NYX Professional Makeup'ın Bare With Me Tinted Skin Veil'i, cildinin en taze ve doğal halini öne çıkaracak. Orta-az kapatıcılığa sahip bu ten ürünü ile cildindeki eşitsizlikleri ortadan kaldırıp çok daha taze ve sağlıklı görünmesini sağlayacak. Cildin hem ıslak görünecek hem de 8 saate kadar da nemlenmiş olacak. Kısacası gerçekten bir nemlendirici sürmüş gibi hissedeceksin ama kusurlar da yok olmuş olacak!

Doğal göz makyajı

Doğal göz makyajı

Makyajsız görünmek istiyor ama gözlerine de ufak bir dokunuş yapmak istiyorsan, sana önerimiz göz kapaklarına bronzer uygulaman. Böylece göz kapakların cildinden birkaç daha ton koyu olacağı için gölgelenmiş ve derinlik kazanmış olacak. Bronzerın ışıltılı bir bitişe sahipse, çok daha enerjik ve doğal görünebilirsin.

Bunun için de önerimiz NYX Professional Makeup'ın California Beamin' bronzerı. Hem yüzünde hem de vücudunda kullanabileceğin bu bronzer, içerisindeki minik ışıltılarda çok doğal bir bronzluk veriyor. Yüzünün yüksek kesimlerine ve göz kapaklarına uyguladığında yokmuş gibi makyajın harika görünecek.

Kaşlarını doldurmayı unutma

Kaşlarını doldurmayı unutma

Kaşlar yüzümüzün çerçevesidir. İster yoğun, istersen de hafif makyaj yap veya hiç makyaj yapma yine de kaşlarını her daim doldurmanı öneriyoruz. Kaşlarının aralarındaki boşluklar kusursuz görünümünün önünde engel oluşturabilir. 

Kaşlarını doldurmadan önce mutlaka yukarı doğru tara ve boşlukları belirle. Daha sonra NYX Professional Makeup Fill & Fluff kaş kalemi ile boşlukları aşağıdan yukarıya doğru doldur. Yok gibi makyaj yaparken kaşlarının tamamını doldurmak yerine sadece lokal olarak boşlukları doldurmalısın. Böylece daha doğal bir bitiş yakalayacaksın. Kaş kaleminin arkasındaki kaşık şeklindeki tarakla kaşlarını yukarı doğru tarayarak kaşlarını sabitleyip daha doğal görünmelerini sağlayabilirsin.

Kahverengi maskara kullan

Kahverengi maskara kullan

Yok gibi görünen makyajın en önemli anahtarlarından biri de kahverengi maskaralar. Klasik siyah maskaralara oranla çok daha doğal bir etki veren kahverengi maskara, "No makeup makeup" için en büyük sırrın.

NYX Professional Makeup'ın Worth The Hype kahverengi maskarası, kirpiklerini uzatacak, hacim verecek ve kıvıracak. Tek maskarayla bu 3 süper etkiyi elde edebilir, aynı zamanda da hiç makyaj yapmamamış gibi görünebilirsin.

Stick ürünlerle yüzüne renk ver

Stick ürünlerle yüzüne renk ver

Yok gibi görünen makyaj yaparken hem yanaklarında hem de dudaklarında belli belirsiz renkler kullanarak doğal görünebilirsin. Hem yanakta hem de dudakta kullanılabilen stick allıklar, bu noktada çok işine yarayacak.

NYX Professional Makeup'ın Bare With Me Hydrating Cheek Tint stick allığı, yanaklara anında güneşte yanmış da kızarmış bir etki veriyor. Nemlendirici formülü o kadar yumuşak ki parmaklarınla saniyeler içinde dağıtabilirsin. Bu stick allığı yanaklarına uyguladıktan sonra dudaklarına da parmaklarınla hafifçe dokundurarak yüzüne çok doğal bir renk vermiş olacaksın.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler