Yorgun cilt makyajla nasıl canlandırılır?

Favoriye Ekle
Yorgun cilt makyajla nasıl canlandırılır?

Tek başına concealer yorgunluğunu maskelemeye yetmeyecek. Üstelik yanlış kapatıcı uygulaması ilgiyi yorgun bakışlarına daha fazla da çekebilir. Yorgunluğunu maskelemek için çok daha iyi birkaç fikrimiz var!    

Kirpiklerini kıvır

Kirpiklerin yukarı doğru kıvrıldığında, gözlerin daha açık görünür. Etkiyi arttırmak için uzunluk veren maskarandan yardım al. Saniyeler içinde bakışlarındaki yorgunluk kaybolacak. 

Eyeliner hilesi

 

Biri koyu biri canlı bir tonla üst kirpik çizgini belirginleştirmek, göz altındaki koyu halkaların etkisini kaybetmesini sağlayacak ve göz çevrenin daha aydınlık görünmesini sağlayacak. Ayrıca çok şık duruyor!

Alt kirpik çizgini belirginleştir

Ama siyahla değil! Gözlerinin daha iri ve parlak görünmesi için, nude göz kalemini (NYX Wonder Pencil'ı deneyebilirsin) alt kirpik çizginin içine çek. Kalemin tonunun beje yakın olması ve çok beyaz olmaması önemli. Bej tonları hem daha doğal duruyor hem de göz çevresindeki kızarıklıkları maskeliyor. 

Kaşlarını belirginleştir


 

Dolgun ve dış köşeleri belirgin kaşlar göz kapaklarının daha kalkık durmasını sağlayacak, ilgiyi göz altındaki şişkinlik ve koyu halkalardan uzaklaştıracak. Kaşlarını yukarı doğru fırçala ve aralarındaki boşluğu kaş kalemin yardımıyla doldur. Kaş kemiğini aydınlatarak görünümünü tamamla. 

Cilt tonunu eşitle ve Allığına güven 

Islak görünüm veren ışıltılı bir fondöten, concealer'dan çok daha fazlasını yapar. Cilt tonunu ışıltı veren fondöteninle eşitleyerek fresh bir görünüm yakala!

Elmacık kemiklerindeki hafif bir renk tüm yüzünü ısıtırken, saniyeler içinde canlı bir görünüm yakalamanı sağlayacak. Altın ışıltılı gül tonlarındaki bir allık tercih ederek ilgiyi mavi tonlarındaki göz altı halkalarından uzağa çekmeyi de başaracaksın.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?
Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön