loader

Yorgun cilt makyajla nasıl canlandırılır?

Favoriye Ekle

Yorgun ve uykusuz olduğumuz günlerde göz altımızda beliren koyu halkalar, merhaba! Doğru ten ve göz makyajı yaparak yorgunluğunu enerjik bir görünüme çevirebilirsin. Tek başına concealer yorgunluğunu maskelemeye yetmiyor, biliyoruz! Üstelik yanlış kapatıcı uygulaması ilgiyi yorgun bakışlarına daha fazla da çekebilir. Yorgunluğunu maskelemek için çok daha iyi birkaç fikrimiz var! Yorgunluğunu alıp yerine enerjik ve canlı bir görüntü kazandıracak bu makyaj ipuçlarını mutlaka kaydet, eminiz herkesin bir gün ihtiyacı olacak.

Gözlerinin daha açık görünmesini sağlamak için:

kirpiklerini kıvır

Kirpiklerin yukarı doğru kıvrıldığında, gözlerin daha açık görünür. Etkiyi arttırmak için kirpik liftingi etkili maskarandan yardım al. Saniyeler içinde bakışlarındaki yorgunluk kaybolacak. Peki hangi maskara? Hemen söyleyelim: Maybelline New York Falsies Lash Lift Maskara. Kirpiklerinde sanki kirpik liftingi yaptırmış gibi hacimli ve kıvrık bir etki yaratan bu maskarayı biz çok seviyoruz. Bizim gibi düz kirpikleri bile kolayca kıvıran, tam dedikleri gibi kirpiklerimizi neredeyse kaşlarımıza kadar uzatan bir maskara!

Maskara kullanmak gözlerini daha açık ve büyük gösterdiği için bir anda yüzündeki yorgunluğu alır. Maskara ile yüzüne canlılık kazandırmak için Falsies Lash Lift Maskarayı iki kat uygulamalısın.

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

Eyeliner hilesi:

hyper easy

Kuyruklu bir eyeliner çekmek, gözlerinin daha çekik görünmesini sağlayacak. Yorgun olduğun günlerde, yarım eyeliner stili ile daha çekik ve enerjik bakışlar elde edebilirsin.

Gözlerinde yoğun siyah etki yakalamak için Maybelline New York Hyper Easy Eyeliner kullanabilirsin. Hyper Easy, bizim bugüne kadar kullandığımız en pratik eyeliner olabilir! 'Eyeliner çekmeyi bilmiyorum' diyenler bile Hyper Easy sayesinde kedi gözü makyajı ustalıkla yapabiliyorlar. İncecik esnek ucu ve altıgen gövdesi ile ele kolayca oturan, tek seferde hatasız eyeliner çekmeye yarayan Hyper Easy Liner, tüm gün boyunca da kalıcı.

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

Alt kirpik çizgini belirginleştir:

Alt kirpik çizgini belirginleştir

Ama siyahla değil! Gözlerinin daha iri ve parlak görünmesi için, nude göz kalemini alt kirpik çizginin içine çek. Kalemin tonunun beje yakın olması ve çok beyaz olmaması önemli. Bej tonları hem daha doğal duruyor hem de göz çevresindeki kızarıklıkları maskeliyor. Gözlerini ön plana çıkarmak için göz pınarına da aydınlatıcı uygulamayı unutma.

Kaşlarını belirginleştir:

kaş makyajı

Dolgun ve dış köşeleri belirgin kaşlar, göz kapaklarının daha kalkık durmasını sağlayacak, ilgiyi göz altındaki şişkinlik ve koyu halkalardan uzaklaştıracak. Kaşlarını yukarı doğru fırçala ve aralarındaki boşluğu kaş kalemin yardımıyla doldur. Kaş kemiğini aydınlatarak görünümünü tamamla. 

Kaş kalemi önerisi: Kaş kalemi seçmek hassas bir konu, özellikle de kaşlarının arasında boşluklar varsa. Kaş kalemi alırken mutlaka ince ve yumuşak uçlu kaş kalemlerini tercih etmelisin. Bizim en sevdiğimiz kaş kalemlerinden biri Maybelline New York Brow Ultra Kaş Kalemi. İncecik ucu, her kaş rengine uygun renk skalası ve kremsi uygulama rahatlığı sayesinde kaşlarımızı kırmadan doldurabiliyoruz. Sen de yorgun olduğun günlerde kaş makyajı yaparak kusursuz görünebilirsin.

Yorgunluk izlerini tamamen gizle:

Cilt tonunu eşitle ve allığına güven

Yorgun makyajın yıldızı tabii ki de en iyi kapatıcı! Bize göre en doğal ve en etkili sonucu veren göz altı kapatıcısı Maybelline New York Instant Age Rewind Eraser Kapatıcı. Yumuşacık sünger aplikatörü sayesinde göz altında doğal ve çizgilere dolmayan bir sonuç elde edebiliyoruz. Bu kadar güzel kapatıcı bulmuşken sadece göz altımıza değil, sivilcelerin üzerine, cilt lekelerinin üzerine ve aydınlatmak istediğimiz bölgelere de Maybelline kapatıcıyı uyguluyoruz. Pudra uygulamaya gerek kalmadan sabitlenen bu kapatıcı sayesinde, cildimiz aydınlanıyor, koyu göz altı halkalarına bye bye diyoruz ve yorgun görünüm yok oluyor.

Artık yorgun görünümü nasıl alt edeceğini öğrendin, bu ipuçlarını makyajında kullanarak daha dinamik ve uykunu yeterince (!) almış gibi görünebilirsin.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler