loader

YSL Beauty ile Youcam Sanal Makyaj Deneyimini Test Ettik!

Favoriye Ekle

Makyaj dünyasında her gün yepyeni bir teknoloji ile karşılaşıyoruz, bugünkü konumuz Avrupa'da bir ilk olan YSL Beauty’nin Youcam sanal makyaj deneyimi!

Makyaj konusundaki her yenilik bizi son derece heyecanlandırıyor ve bir an önce denemek için sabırsızlanıyoruz. Yenilikçi ürünler ve sürekli kendini yenileyen teknolojiler, son zamanlarda gittikçe büyüyen ve dijitalleşen makyaj dünyasında ses getiriyor. Bizim de dikkatimizi çeken ve duyduğumuzda çok şaşırdığımız yepyeni bir makyaj deneyiminden bahsedeceğiz: YSL Beauty’nin Youcam sanal makyaj deneyimi!

YSL Beauty ile Youcam Sanal Makyaj Deneyimi

YSL Beauty ile Youcam Sanal Makyaj Deneyimini Test Ettik!_1

Artık hayatımızdaki pek çok şey gittikçe dijitalleşiyor. Moda, güzellik ve makyaj alanındaki her şeyi artık dijital ortamdan takip ediyoruz, yeni çıkan her ürünü, nasıl kullanıldığını, swatchlarını, tüm özellikleri ile dijital ortamda tanışıyoruz. Pek çok kez de, telefonumuzun ekranından gördüğümüz bir makyaj malzemesini, o anda deneyebilmeyi diliyoruz. İşte bu isteğimiz, YSL Beauty’nin Youcam sanal makyaj deneyimi ile gerçek oldu! Peki nasıl mı?

Youcam sanal makyaj deneyimi, YSL Beauty’nin Avrupa’da ilk kez Türkiye’de hayata geçirdiği bir uygulama. L’Oréal ve Perfect Corp’un işbirliği ile ortaya çıkan bu harika uygulama ile Yves Saint Laurent’in tüm makyaj koleksiyonu dijitalleşmiş oluyor ve arttırılmış gerçeklik teknolojisi ile buluşuyor. Sanal makyaj istasyonlarında 300’den fazla YSL Beauty ürününü yüzde denemek bu sayede sadece dakikalar alıyor!

YSL Beauty ile Youcam Sanal Makyaj Deneyimi Nasıl Oluyor?

YSL Beauty ile Youcam Sanal Makyaj Deneyimini Test Ettik!_2

Seçili Sephora mağazalarında yer alan YSL sanal makyaj istasyonlarında bulunan bu sanal makyaj deneyiminde, Youcam’in üstün yüz tanıma teknoloji sayesinde en merak edilen ürünlerin yüzünüzde nasıl durduğunu saniyeler içinde denemiş oluyorsunuz. Youcam’e öncesinde yüzünüzü tanıtmanıza gerek kalmıyor, sanal makyaj istasyonunun koltuğuna oturduğunuz anda ürünleri hemen denemeye başlayabiliyorsunuz.

Youcam uygulamasında, YSL Beauty’nin makyaj koleksiyonundaki tüm ürünler, tüm renkleri ile birlikte bulunuyor. Ten, göz makyajı, ruj, allık gibi ana kategorilerin altından denemek istediğiniz ürünü, sonrasında da denemek istediğiniz ürünü seçiyorsunuz ve o ürünün yüzünüzde nasıl durduğunu anında görebiliyorsunuz.

İşin en güzel tarafı ise sonrasında makyaj temizleyiciye ihtiyacınızın olmaması, elinizin üstünün rengarenk ruj swatchlarıyla dolmaması ve en açığından en koyusuna tüm ruj renklerini toplamda 10 saniyede deneyebilmek! Tüm fondötenleri tüm renleriyle arka arkaya yüzünüzde görmek muhteşem değil mi? Üstelik bu deneyim sırasında yüzünüzde makyaj olup olmaması da sonucu etkilemiyor, Youcam son derece akıllı bir teknoloji!

YSL Beauty ile Youcam Sanal Makyaj Deneyimi Nerede?

YSL Beauty ile Youcam Sanal Makyaj Deneyimini Test Ettik!_3

YSL Beauty’nin Youcam sanal makyaj istasyonları şu an Sephora Akasya AVM, Nişantaşı, Capacity AVM ve Ankara Panora AVM’de bulunuyor. Sanal makyaj istasyonuna geçip tüm ürünleri deneyerek seçtiğiniz makyaj görünümündeki ürünleri sonrasında yine ekrandan görebiliyorsunuz ve YSL Beauty güzellik uzmanları da bu konuda size destek veriyorlar.

Bize göre, makyaj dünyasındaki bu şaşkınlık verici dijital teknoloji gerçekten çığır açacak nitelikte. Normalde uygulaması uzun zamanlar alacak ürünleri, saniyeler içerisinde arka arkaya deneyebilmek resmen mucize gibi! Eğer sen de bu harika sanal makyaj deneyimini test etmek istersen, özel Sephora mağazalarına uğrayıp, YSL Beauty makyaj istasyonlarını ziyaret etmelisin!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler