loader

YSL Beauty Makyaj Artisti Yiğit İzgi'den Gelin Makyajı İçin Öneriler

Favoriye Ekle

Yazın yaklaşmasıyla beraber düğün sezonu da açıldı ve bu yaz gelinlerini “Nasıl bir gelin makyajı yapmalıyım?” heyecanı sardı! Biz de 2019 gelin makyajları trendlerini konuşmak için YSL Beauty Senior Makeup Artisti Yiğit İzgi ile bir araya geldik.

Gelin makyajı modelleri, özellikle düğün tarihi yaklaştıkça zaman zaman gelinlik modelinin bile önüne geçebiliyor. Çekilen fotoğraflarla ölümsüzleşen düğün günü, aslında gelinin makyajı, saçı ve gelinliği ile hatırlanıyor genelde. Bu kadar önemli bir günde, gelinlere ışık tutmak için, YSL Beauty’nin Senior Makeup Artisti Yiğit İzgi’ye, 2019 gelin makyajı trendlerini ve “Gelin makyajı nasıl yapılır?” sorusuna ışık tutacak makyaj tüyolarını sorduk.

1. Senin için gelin makyajında olmazsa olmaz nedir?

Senin için gelin makyajında olmazsa olmaz nedir?

Bana göre, doğal bir gelin makyajı çok önemli. Bunun için de en önemli nokta, cildi nemlendirmek. Benim için YSL Beauty Top Secrets Instant Moisture Glow, olmazsa olmazlardan. Cildi hem harika bir şekilde nemlendiriyor, hem de parlak bitişli bir primer görevi görüyor. Gözenek görünümünü gizleyip, bana üzerinde keyifle çalışacağım pürüzsüz bir zemin hazırlıyor.

2. Gelin makyajında fondöteni nasıl seçmek gerekir? Bu yazın trendleri neler biraz bahsedebilir misin bize?

2. Gelin makyajında fondöteni nasıl seçmek gerekir? Bu yazın trendleri neler biraz bahsedebilir misin bize?

Gelin makyajlarında 2019’da parlak, canlı ve ışıltılı ten makyajları çok moda. Zaten doğal görünümler de gelinlere çok yakıştığı için bu trendi gerçekten seviyorum. Fondöten olarak YSL Beauty Touche Éclat fondöten, çok doğal, çok sağlıklı ve ışıltılı bir bitiş veriyor. İçerisindeki ışığı yansıtan pigmentler sayesinde gelinlerin cildi çok aydınlık, çok sağlıklı, ışıl ışıl görünüyor. Az bir miktarı bile tüm cildi kusursuz gösterdiği için favorim. Tabii eğer mat bir bitiş elde etmek istersek de All Hours fondöten tercihim. Gece boyunca rötüş yapmaya gerek kalmadan kalıcılığını koruyor.

3. Peki, doğal bir bitiş için, gelin makyajında kapatıcıyı neye göre seçmek gerekir?

3. Peki, doğal bir bitiş için, gelin makyajında kapatıcıyı neye göre seçmek gerekir?

Öncelikle bir makyaj artistinin, düğün öncesi gelinlerin stresli bir dönem geçirdiklerinin bilincinde olması gerek. Bu stres ve yorgunluk göz altlarında koyu halkalar ve sivilcelenme gibi durumlara yol açabiliyor ciltte. Bunun için de hem ağırlık yaratmayacak, hem de kapatıcılığı yüksek bir kapatıcı kullanmak gerek. Ben, YSL Beauty Touche Éclat High Cover kapatıcıya bu konuda inanılmaz güveniyorum. Azıcık bir miktarı bile en koyu göz altı morluklarını kapatmaya yetiyor. Yok gibi duruyor, çizgilere dolmuyor ve son derece de kalıcı. Çok az rötüş yapmayı sağlıyor.

4. Gelin makyajında kontür ve aydınlatıcı uygulaması da önemli. Fazla abartıya kaçmamak için önerilerin neler olur?

Evet, gelin makyajlarının olmazsa olmazlarından biri de kontür ve aydınlatıcı uygulamaları. Bu sene gelin makyajı trendlerinde söylediğim gibi strobing olduğu için, kontür de bununla orantılı bir doğallıkta olmalı. Çok hafif, cilt tonundan biraz daha koyu bir krem ürünle, doğal bir boyutlandırma yapmak mümkün. Bunun için ben YSL Beauty’nin All Hours Stick fondötenlerini tercih ediyorum. Doğal görünmesi için de soğuk, griye yakın tonlar kullanıyorum. Aydınlatıcı olarak da yine stick formdaki Touche Éclat Shimmer aydınlatıcılar bir harika. O aradığımız doğal, içten gelen ışıltıyı veriyorlar. İçerisinde sim olmadığı için de gözenekleri belirgin hale getirmiyorlar.

5. Gelin göz makyajında ne renk farlar trend? Hangi renkleri tercih etmek gerekir?

5 Gelin göz makyajında ne renk farlar trend? Hangi renkleri tercih etmek gerekir?

Gelin makyajında her zaman doğal tonlardan yanayım. Yıllar sonra bile gelin fotoğraflarına baktıklarında değişik ve parlak renkleri görmek istemeyeceklerdir. Bunun için kahve, bej, bakır gibi doğal toprak tonlarını öneriyorum. Bu renkler istisnasız herkese yakışıyor.

6. Diyelim ki gelin makyajını kendi yapacak, far fırçası için bir önerin var mı?

Aslında bir sürü fırça kullanmanın çok büyük şeyler değiştireceğini düşünmüyorum. Yassı uçlu bir far oturtma fırçası, bir de far karıştırma fırçası yeterli.

7. Gelin makyajında en sevilen stillerden biri de eyeliner. Sence eyeliner olmalı mı olmamalı mı?

7. Gelin makyajında en sevilen stillerden biri de eyeliner. Sence eyeliner olmalı mı olmamalı mı?

Bence eyeliner, gelin makyajında olmazsa olmaz değil. Daha farklı tekniklerle gözleri ve kirpikleri belirginleştirmenin yolları var. Ben, gizli eyeliner denen makyaj tekniğini severek uyguluyorum Üst göz kapağının içine çekilen bir siyah kalem, bakışlara gerçekten fark edilir bir belirginlik veriyor. Tabii burada akmayan, bulaşmayan bir siyah göz kalemi kullanmanın önemi büyük. YSL Beauty’nin Dessin Du Regard Waterproof göz kalemi, düğünün sonuna kadar akmayacağına emin olduğum bir kalem.

8. Bir de aklımıza kazınan bir şey var ki o da gelin makyajında takma kirpik. Takma kirpik olmadan gelin makyajı olur mu?

Bir de aklımıza kazınan bir şey var ki o da gelin makyajında takma kirpik. Takma kirpik olmadan gelin makyajı olur mu?

Gelinlerin çoğu, kirpiklerinin çok daha belirgin ve yoğun görünmesi için gelin makyajında takma kirpiği tercih ediyor ama bence şart değil. Kirpiklere yoğun hacim veren maskaralardan da takma kirpik etkisi almak gayet mümkün. Örneğin YSL Beauty Mascara Volume Effet Faux Cils, kirpiklere öyle bir hacim veriyor ki, takma kirpiğe gerek bile kalmıyor. Hatta şimdi bu maskara yenilenen formülü ile kirpiklere çok daha yoğun bir etki veriyor. İçerisindeki argan yağı ve ceviz yaprağı yağı ile kirpiklere bakım yapıyor ve rengini de koyulaştırıyor.

Yiğit, bu harika makyaj tüyoları için çok teşekkür ederiz!

YSL Beauty Makyaj Artisti Yiğit İzgi'den Gelin Makyajı İçin Öneriler_1

Rica ederim, benim için çok keyifliydi. Tekrar görüşmek üzere…

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler