YSL Beauty’nin 2018 Sonbahar Koleksiyonu Merceğimiz Altında!

YSL Beauty’nin 2018 Sonbahar Koleksiyonu Merceğimiz Altında!

Sonbaharı iliklerimize kadar hissettiren, morun etkisi altına girdiğimiz yeni YSL Beauty 2018 Sonbahar Koleksiyonunu mercek altına alıyoruz!

Renkleriyle başımızı döndürüp bizi yazın sıcak etkisinden çıkarıp sonbaharın kucağına atan bir makyaj koleksiyonu ile tanıştık ve soluğu burada aldık! YSL Beauty’nin, global güzellik direktörü Tom Pecheux’nun hazırladığı ilk koleksiyon olarak tarihe geçen 2018 Sonbahar Koleksiyonu son derece iddialı. Yepyeni tonlardaki far paleti, allık, aydınlatıcı, ruj serisini şimdi tek tek incelemeye ne dersin?

YSL Beauty 2018 Sonbahar Koleksiyonu - Couture Palette


YSL Beauty’nin 2018 Sonbahar Koleksiyonu Merceğimiz Altında!

Feminizmin, güçlü kadınların ve modern-bağımsız görünümlerin ne kadar trend olduğunu, bizim gibi New York ve diğer moda haftalarını takip ettiysen fark etmişsindir. YSL Beauty global güzellik direktörü Tom Pecheux da morun bu etkisinden ilham alarak bu rengi koleksiyonun merkezine yerleştirmiş, adına da “YCONIC PURPLE” adını vermiş.

YSL Beauty 2018 Sonbahar Koleksiyonun en can alıcı parçalarından ilki, her rengini çok severek kullandığımız ve hayranlık durduğumuz far paletlerinden Couture Palette’e mor dokunuşlar eklenmiş. 5 renkli ikonik bu far paletinin sonbahar versiyonunda mor baş rolde olmak üzere leylak, bakır, beyaz ve siyah-mor tonları yer alıyor ve paletteki farlar her zamanki gibi yumuşak bitişli, kalıcı ve birbirleriyle kolay karışıyorlar. Bu koleksiyona özel simli kapağı da elmas ışıltısını çağrıştırarak şık bir görünüm veriyor. Tam koleksiyonluk, alsa kaçırılmaması gereken bir far paleti!

YSL Beauty 2018 Sonbahar Koleksiyonu - Couture Blush ve Highlighter


YSL Beauty’nin 2018 Sonbahar Koleksiyonu Merceğimiz Altında!

Daha önce deneyip çok beğendiğimiz ve yazımızda bahsettiğimiz YSL Beauty Couture Blush ve Highlighter’lar da 2018 Sonbahar Koleksiyonuna dahil. Yumuşacık ve yokmuş hissi veren bu allık ve aydınlatıcı, yenilikçi yapılarıyla bizden geçer not almıştı. Bu koleksiyonda öne çıkan aydınlatıcı No 5 Nude Blouse, altın ışıltılı bej tonuyla gerçekten göz alıcı görünüyor. Şeftali-mercan tonlu No 4 Corail Rive Gauche ve ekstra parlaklık için inci ışıltısı sunan No 1 Or Pearl de koleksiyonun diğer renkleri.

YSL Beauty 2018 Sonbahar Koleksiyonu - Couture Chalks


YSL Beauty’nin 2018 Sonbahar Koleksiyonu Merceğimiz Altında!

YSL Beauty’nin 2018 Sonbahar Koleksiyonunda son derece yenilikçi bir ürün daha var: Tebeşir formundaki bu ürünler hem gözde, hem dudakta hem de allık ve aydınlatıcı olarak kullanılabiliyorlar. Renklerle oynama fırsatı sunan Couture Chalks, siyah, kırmızı, bej ve krem renklerinde ve hepsi de ışıltılı.

Kalem şekli ve kremsi bitişleriyle çok kolay uygulanıyorlar ve modern bir görünüm veriyorlar. Tüm renkler far olarak kullanıldığı gibi, açık tonlar aydınlatıcı, kırmızısı ise allık ve ruj olarak bir harika! Tek renk veya birbiriyle karıştırarak, bu tebeşirlerle canının istediği gibi oynamak serbest.

YSL Beauty 2018 Sonbahar Koleksiyonu - Rouge Pur Couture Rujlar


YSL Beauty’nin 2018 Sonbahar Koleksiyonu Merceğimiz Altında!

Yeni koleksiyonda tabii ki de Rouge Pur Couture’ün de yeni renkleri var! Yoğun pigmentli, dudağı nemlendiren ve lüks bir bitiş sağlayan bu rujları ne kadar sevdiğimizi bilirsin. 2018 Sonbahar Koleksiyonunda da iki tane muhteşem renk var. Couture Palette ve Chalks ile son derece uyumlu olacak No 81 Violine Désinvolte, tam sonbaharlık bir bordo tonu. Biraz daha parlak ve canlı bir renk istersen de imdadına No 82 Rouge Provocation yetişecek.

YSL Beauty 2018 Sonbahar Koleksiyonu - La Laque Couture Ojeler


YSL Beauty’nin 2018 Sonbahar Koleksiyonu Merceğimiz Altında!

Ojelerde de mor tırnakları ele geçirmiş durumda. Koyu bir mor veya yanardöner bir mor arasında seçim yapmak gerçekten çok zor ama 2018 Sonbahar Koleksiyonunda YSL Beauty en mükemmel iki rengi seçmiş diyebiliriz. Göz makyajındaki mor tonlara çok yakışan bu ojeler YCONIC PURPLE’ın göz alıcı renklerinden.