loader

Yuvarlak yüz için 3 makyaj ipucu

Favoriye Ekle

Yuvarlak yüz hattına sahipsen, nasıl makyaj yapman gerektiğini biliyor musun?

Yüzünün doğru noktalarına vereceğin gölgelendirmelerle yani kontür teknikleriyle yuvarlak yüz hatlarının daha uzun görünmesini sağlayabilirsin. Yuvarlak yüze kontür yöntemiyle yüz hatlarını ön plana çıkarabilir ve yuvarlak şeklini dengeleyebilirsin. Doğru kontür yöntemleri ve en doğal kontür görünümlerini yuvarlak yüzlüler için araştırdık!

İşte yuvarlak yüze uygun makyaj ipuçlarımız!

Gözlerine kontür yap

Gözlerini ön plana çıkar

Yuvarlak yüzlerin ilk göze çarpan özelliği çene ve yanak kısmıdır. Dikkati yukarı kısma çekerek daha dengeli bir görünüme sahip olabilirsin. Bunun için gözlerine uygulayacağın kahve tonlarında bir göz makyajı ideal olacak. Göz makyajında en sevdiğin bronzerı kullanarak gözlerini hafif yukarı doğru çekik ve kalkık gösterebilirsin.

Bu görünüm için Maybelline New York City Bronzer Bronzlaştırıcı & Kontür Pudrası'nı göz kapağının üzerine uygula. Bronzerı daha yoğun bir şekilde göz kapağının katlanma çizgisine uygula ve aynı yoğunlukta dış köşelere de uygula. Bu dereceli geçişi daha doğal bir görünüme kavuşturmak için temiz far fırçasıyla göz kapağındaki farı iyice karıştır ve birbirine karışmasını sağla.

Gözlerini daha büyük ve belirgin göstermek için Maybelline New York Chrome Extreme 200 Diamond Glow rengini göz pınarına ve biraz da kaş altına uygula. Göz strobingi yöntemi, gözlerini daha büyük gösterecek ve yüz hatlarının dengelenmesine yardımcı olacak.

Yuvarlak yüzler nasıl kontür yapmalı?

Yuvarlak yüzler nasıl kontür yapmalı?

Yüzünü daha uzun ve ince göstermek kontür uygulamasıyla oldukça kolay! Burun kenarlarına, kaş kemiklerine, elmacık kemiklerinin tam üzerine ve çenenin en sivri noktasına Maybelline New York Face Studio Chrome Extreme Metalik Aydınlatıcı; elmacık kemiklerinin altına, şakaklarına, alnının üst kısmına ve çene kemiğine de cilt renginden bir ton koyu bronzer uygulamalısın. Yuvarlak yüzünü daha dengeli göstermek için Maybelline City Bronzlaştırıcı & Kontür Pudrası'nı kullanmanı öneririz. Kontür ürünleri yerine daha doğal ve havalı bir görünüm elde etmek için bronzer kullanmayı daha çok seviyoruz. Sen de yuvarlak yüzüne doğal ve yok gibi bir bitiş sağlamak için City Bronzerın yumuşak görünümünden faydalanmalısın.

Bronzer nasıl sürülür?: Bronz pudranın yapabileceklerine gıdıyı saklamak da dahil! Büyükçe bir fırçayla bronz pudrayı yuvarlak hareketlerle çenenin alt kısmına uygula. Bunu yaparken fırçayı dik tut. Boynuna doğru pudrayı hafifçe dağıtarak doğal bir renk geçişi elde et. Bronzerını aynı zamanda yüzünde kullandığın krem kontürü sabitlemek için de kullanabilirsin. Böylece çok daha kalıcı bir sonuç elde etmiş olacaksın. Maybelline City Bronzer'ın kontüre uygun nötr/soğuk tonları yüzü boyutlandırmak için son derece uygun.

Allıktan destek al

Yuvarlak yüzüne kontür yaptıktan sonra makyajına renk katmak ve kontürü desteklemek için allık kullanmanı öneririz. Doğal allık görünümü yanaklarının belirginleşmesini ve yuvarlak yüz hattının daha orantılı görünmesine yardımcı olur. Yoğun ve kalıcı allık görünümü için ilk olarak Maybelline New York Cheek Heat Likit Allık No: 15 Nude Burn rengini yanaklarının ortasına uygula ve parmağınla yüzünün dış kısımlarına doğru dağıt. Eğer allığını daha yoğun ve belirgin göstermek istiyorsan Maybelline New York Fit Me Allık 35 Corail rengini krem allığının üzerine sürerek daha canlı bir görünüm elde edebilirsin. Nude/şeftali tonlarındaki allıklar yüzündeki kontür makyajını destekleyerek daha canlı görünmeni sağlar.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler