loader

Yuvarlak yüz için 3 makyaj ipucu

Favoriye Ekle

Yuvarlak yüz hatlarına sahipsen, nasıl makyaj yapman gerektiğini biliyor musun? Yüzünün doğru noktalarına vereceğin gölgelendirmelerle yani kontür teknikleriyle yuvarlak yüz hatlarının daha uzun görünmesini sağlayabilirsin. İşte yuvarlak yüze uygun makyaj ipuçlarımız!

Gözlerini ön plana çıkar

Gözlerini ön plana çıkar

Yuvarlak yüzlerin ilk göze çarpan özellği çene ve yanak kısmıdır. Dikkati yukarı kısma çekerek daha dengeli bir görünüme sahip olabilirsin. Bunun için gözlerine uygulayacağın kahve tonlarında bir göz makyajı idealdir. Gece için de füme tonlarına yer verebilirsin. Eyeliner ve kahverengi far ikilisi ise hem gece hem gündüz için biçilmiş kaftan.

Far Paleti Önerisi: Maybelline The Nudes Far Paleti

Eyeliner Önerisi: Maybelline Hyper Precise Eyeliner

Maskara Önerisi: Maybelline Lash Sensational Maskara

Yuvarlak yüzler nasıl kontür yapmalı?

Yuvarlak yüzler nasıl kontür yapmalı?

Yüzünü daha uzun ve ince göstermek kontür uygulamasıyla oldukça kolay! Burun kenarlarına, kaş kemiklerine, elmacık kemiklerinin tam üzerine ve çenenin en sivri noktasına aydınlatıcı; elmacık kemiklerinin altına, şakaklarına, alnının üst kısmına ve çene kemiğine de koyu kontür rengini uygula.

Krem kontür ürünleri kolay dağıldığı ve doğal bir görünüm verdiği için işini kolaylaştıracak.

Kontür Stick Önerisi: Maybelline Master Contour Stick

Aydınlatıcı Önerisi: Maybelline Master Chrome Aydınlatıcı

Photo Credit:

100percentpure

Bronzerdan destek al

Bronzerdan destek al

Bronz pudranın yapabileceklerine gıdıyı saklamak da dahil! Büyükçe bir fırçayla bronz pudrayı yuvarlak hareketlerle çenenin alt kısmına uygula. Bunu yaparken fırçayı dik tut. Boynuna doğru pudrayı hafifçe dağıtarak doğal bir renk geçişi elde et.

Bronzerını aynı zamanda yüzünde kullandığın krem kontürü sabitlemek için de kullanabilirsin. Böylece çok daha kalıcı bir sonuç elde etmiş olacaksın. Maybelline City Bronzer'ın kontüre uygun nötr/soğuk tonları yüzü boyutlandırmak için son derece uygun.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön