loader

Yüz hatlarını daha ince gösteren makyaj hileleri

Favoriye Ekle

Bu makyaj hileleri sayesinde yüzünü daha ince gösterebilirsin. 

Makyajdan beklentimiz nedir? Bizi daha güzel, cildimizi daha kusursuz ve tabii ki yüzümüzü olduğumuzdan daha ince göstermesidir. Biz makyajda beklentilerimizi say say bitiremeyiz ama en sevdiğimiz özelliği hakkında biraz konuşabiliriz. Yüz inceltme! Şimdi sana makyaj hileleriyle yüzünü nasıl daha küçük ve zayıf gösterebileceğini açıklıyoruz. 

Makyajla burun nasıl küçük gösterilir?

Evet, görüldüğü gibi küçük makyaj hileleriyle burnunu daha küçük gösterebilir, burun kemiğini yok edebilirsin. Bunun için öncelikle NYX Professional Makeup Highlight&Contour Pro Palette paletindeki soğuk kahverengi tonunu burun kemiğinin iki yanına düz bir çizgi halinde uygula. Daha sonra burun ucunun üzerine ve altına aynı ürünle yatak küçük iki çizgi çiz. İnce makyaj fırçası yardımıyla yüzündeki kontürü iyice dağıt. Burun kontürü sayesinde burnun daha ince göründü, değil mi? Daha bitmedi! NYX Professional Makeup Strobe Of Genius Illuminating paletindeki şampanya tonlarındaki aydınlatıcıyı burun kemiğinin tam üzerine ve burun ucuna uygula. Böylece burnunu daha kalkık göstereceksin. 

Editörün önerisi: Kemerli burnu olanlar, burun kemerinin tam üzerine kontür yaparak bu görünümü azaltabilir ve daha ince gösterebilirler.

Yüz hatlarını nasıl daha ince gösterebilirsin?

NYX Professional Makeup Turkey (@nyxcosmetics_turkiye)`in paylaştığı bir gönderi (19 Tem 2017, 04:36 PDT)

Kontür tekniği sayesinde yüz hatlarını daha zayıf gösterebilirsin. Bunun için kontür ürününü elmacık kemiklerinin altına, çene kemiğine ve alın çizgine uygula. Yumuşak uçlu makyaj fırçasıyla kontürünü iyice dağıt. Kontür tekniğiyle küçülttüğün yüz hatlarını ön plana çıkarmak için aydınlatıcı hilelerinden yardım alabilirsin. Highlight tekniği için elmacık kemiklerinin tam üzerine, kaş kemiğinin üzerine ve burun ucuna aydınlatıcını uygula. 

Editörün önerisi: Gözlerini daha iri göstermek için göz pınarına aydınlatıcı sürebilirsin. 

Hangi kontür paleti bana uygun?

NYX Professional Makeup Turkey (@nyxcosmetics_turkiye)`in paylaştığı bir gönderi (29 May 2017, 03:18 PDT)

Kontür paleti seçerken renk çeşitliğinin bol olmasına ve tabii ki pigmentli olmasına dikkat etmelisin. Pudra yapıdaki kontür paleti ten makyajında kolaylıkla dağılmasıyla bizim gönlümüzde taht kuruyor. NYX Professional Makeup Highlight & Contour Pro Palette kolay dağılması ve yoğun pigment özelliğiyle bizim favori paletlerimizden biri haline geldi. Sadece kontür değil aydınlatıcı da içeren bu palet özellikle seyahatlerin olmazsa olmaz makyaj ürünlerinden biri! Kontür paletindeki ürünleri yumuşak uçlu pudra fırçasıyla uygulayabilirsin. Burun, göz pınarı veya çene gibi detaylı kontür yaptığında ince uçlu makyaj fırçalarını kullanmalısın.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler