loader

Yüz Maskesi Takarken Yapabileceğin Göz Makyajı Önerileri

Favoriye Ekle

Hayatımızın yeni gerçeği olan yüz maskelerini takarken yapabileceğin göz makyajı önerilerimizle karşındayız!

Geçirdiğimiz bu zorlu günlerde, sokağa çıkarken maske takmayı asla atlamıyoruz. Hem kendimizi hem de çevremizi korumak için maske takmak, artık bir zorunluluk ve görev halinde. Peki, normal hayatımızı özlemişken, eski alışkanlıklarımızı “yeni normal” hayatımıza nasıl adapte edebiliriz? Bu geçici dönemde, en çok ihtiyacımız olan şeylerden biri de kendimizi iyi hissetmek, bu yüzden minicik bir allık sürmek, kirpiklerimize maskara uygulamak bile, kendimizi iyi hissetmemiz için çok etkili. Özellikle de bu kadar süre sonra, yavaş yavaş dışarı çıkmaya başladığımızda, nasıl bir makyaj yapabileceğimizi bile düşünmek bizi heyecanlandırıyor.

Yüz maskelerini hayatımızın bir gerçeği olarak kabul ettik ve yüz maskesi takarken yapabileceğimiz göz makyajı önerilerimizi bir araya getirdik! Eminiz ki bu küçük makyaj tüyolarımızla, kendini çok daha iyi hissedeceksin!

Krem farlar en büyük kurtarıcı

Krem farlar en büyük kurtarıcı

Maskenin, yüzünün yarısını kaplıyor oluşu, makyaj yapamayacağın anlamına gelmiyor. Tüm dikkati ve ifadeyi gözlerinde toplayabilir, maske takıyorken de harika görünebilirsin. Biliyorsun ki kendine özen göstermek, gerçekten de iyi hissettiriyor. Hele ki hacimli kirpikler, doğal ve dikkat çekici bir göz makyajı, modunu anında yükseltecek.

Maske takarken, tabii ki önceliğin makyajını kontrol etmek olmayacak. Bunun için sadece bir kere uygulayıp, günün geri kalanında da unutacağın kalıcılıkta ürünler tercih etmelisin. Bu noktada krem farlar, gerçekten çok işe yarıyor. Maybelline Color Tattoo krem farlar, kremsi formülleriyle hem çok kolay uygulanıyorlar, hem de sabitlendikten sonra çizgilere dolmadan gün boyunca bozulmadan kalıyorlar.

Maske takıp dışarı çıktığın günlerde, göz makyajında bronz ve metalik şeftali tonlarını tercih edebilirsin. Maybelline Color Tattoo krem farlardan 35 On and On Bronze ve 150 Socialite renkleri, gözlerine sıcak ve ışıltılı bir renk verecek. Metalik bitişleri sayesinde de aydınlık ve enerjik bir hava katacak.

Göz kalemiyle pratik göz makyajı

Göz kalemiyle pratik göz makyajı

Bakışlarını belirginleştirmek için yapabileceğin en pratik makyajlardan biri de, kirpik diplerine göz kalemi uygulamak ve hafifçe dağıtmak. Siyah veya kahverengi bir göz kalemini, kirpik çizgine gelişigüzel bir şekilde uygulayıp bir far fırçası veya parmağınla kolayca dağıtabilirsin.

Maybelline New York Tattoo Liner Gel göz kalemleri, bu makyaj stili için inanılmaz kullanışlılar. Yoğun pigment içeren kremsi formülleri sayesinde göz üzerinde adeta kayıp gidiyorlar. Sabitlendikten sonra da gün boyunca asla bulaşmıyorlar, dağılmıyorlar ve göz içinden bile akmıyorlar. Tek dikkat etmen gereken, uyguladıktan sonra eğer dağıtacaksan hızlı hareket etmek, çünkü gerçekten bir kere sabitlendikten sonra dağıtman imkansız.

Doğal ve ışıltılı tonlar kullan

Doğal ve ışıltılı tonlar kullan

Maske takarken, koyu renkler yerine göz makyajında ışıltılı ve doğal tonları tercih edebilirsin. Böylece gözlerin çok daha aydınlık ve enerjik görünecek. Işıltılar içeren bej, şeftali, açık kahve ve bakır tonları daha canlı görünmene yardımcı olacak. Maybelline Nudes of New York far paletindeki nude ve ışıltılı renkler, aydınlık ve doğal göz makyajı için son derece kullanışlılar. Bakır ve kahve tonlarını göz kapaklarına uygulayabilir, göz pınarına ve kaş altlarına açık tonda ışıltılı renkler uygulayarak aydınlık bir etki elde edebilirsin.

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

Kuyruklu eyeliner makyajı 

Kuyruklu eyeliner makyajı

Maske taktığında tüm odak noktasının gözlerin olduğunu düşünürsek, çekici bir eyeliner makyajı da yapabilirsin. İncecik ve kuyruklu bir eyeliner ile son derece dikkat çekici bir görünüm elde edebilirsin. Bunun için kolay uygulanan ve kalıcı olan bir eyelinera ihtiyacın var. Maybelline New York’un Tattoo Liner’ı, incecik ucuyla hem çok kolay uygulanıyor, hem de dövme etkisi sayesinde 36 saate kadar bozulmadan kalıyor. Yoğun pigmenti ile tek seferde istediğin etkiyi elde edebilir, sivri ucu sayesinde de eyeliner kuyruğunu kolayca çekebilirsin.

Kirpik liftingi etkisi

Kirpik liftingi etkisi

Eğer yüz maskesi takarken göz makyajı yapmak istemediysen, sadece maskara da sürebilirsin. Böylece bakışların daha belirgin olacak. Bunun için önerimiz, kirpik liftingi etkili Maybelline Falsies Lash Lift maskara. Çift eğimli fırçası ile en kısa kirpikleri bile kaldıran ve kıvıran bu maskara, profesyonel kirpik liftingi uygulamasından ilham alarak tasarlanmış. Kirpikleri harika bir şekilde kaldırıyor, kıvırıyor ve hacim veriyor. Eğer kirpiklerinde lifting etkisi istiyorsan, bu maskarayı mutlaka denemelisin.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler