loader

Yüz şekline göre allık nasıl uygulanmalı?

Favoriye Ekle

Allık uygulamak ne kadar kolay değil mi? Allık fırçasını allığa sür ve yanaklarına uygula; işte bu kadar! Aslında sandığın kadar kolay değil. Çok fazla allık uygulamanın yanlış olduğunu hepimiz biliyoruz, peki her yüz şekline farklı bir allık uygulaması olduğunu biliyor muydun? İşte zor kısım burada devreye giriyor.

Allığı en doğru şekilde uygulamak ve yüz şekline en uygun allık uygulama tekniğini öğrenmek istiyorsan seni yazımızın devamına alalım!

Yuvarlak yüz şekli

Yuvarlak yüz şekli

Eğer yüz şeklin yuvarlaksa, elmacık kemiklerini daha çok ön plana çıkartman gerekir. Allığını, elmacık kemiklerinin çok azıcık altına, dışarı doğru, sanki aşağıdan yukarıya yarım daire çizer gibi uygulamalısın. Bunu yaparak yüz şeklinin daha ince ve uzun görünmesini sağlayabilir, yüz hatlarını daha da belirginleştirebilirsin.

Editörün önerisi: Yuvarlak yüz hattını ortaya çıkarmak için likit allıktan yardım almalısın. Fresh ve canlı bir görünüm için Maybelline New York Cheek Heat likit allığın Rose Flash rengini yanaklarına uygula ve yarım daire şeklinde yukarıya doğru dağıt.

Uzun yüz şekli

Uzun yüz şekli

Uzun yüz şeklini allık ile keserek daha orantılı gösterebilirsin. Yanlış allık tekniği uygulamak yüzünü olduğundan daha uzun gösterebilir. Uzun yüz şeklini daha kısa göstermek için allığını yanaklarından başlayıp, kulak hizana doğru uygulamalısın. Allık fırçanı hareket ettirirken de düz bir çizgi şeklinde uygulamalısın.

Editörün önerisi: Fit Me allıkları ne kadar sevdiğimizi biliyorsun. Yüzünde yumuşak ve doğal bir görünüm için Maybelline Fit Me Allıkları sen de kullanmalısın. Nude ve bronz tonlarında allık denemek için 50 numaralı Wine rengini deneyebilirsin. Ten rengine göre açık ve koyu toprak tonlarındaki karıştır ve yüzüne uygulamaya başla.

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

Oval yüz şekli

Oval yüz şekli

Oval yüz şeklin varsa çok şanslısın çünkü her makyaj tekniğini gönül rahatlığıyla deneyebilirsin. Allık uygularken de dilediğin gibi uygulayabilirsin. Ancak gene de dikkatli olman gereken bir nokta var; allığı elmacık kemiklerinin altına değil, üstüne uygulaman gerekir.

Elmacık kemiğini daha belirgin göstermek için pembe, kırmızı gibi canlı allık renkleri kullanmalısın. Sıcak tonlu allık renkleri seni olduğundan daha enerjik gösterir. Maybelline New York Cheek Heat canlı ten makyajı için ideal! Maybelline krem allıkların 10 numaralı Pembe/Scorch rengini elmacık kemiklerine uygula ve dinamik makyajın keyfini çıkar!

Kare yüz şekli

Kare yüz şekli

Kare yüz hatlarını biraz daha yumuşatmak için yanaklarının oyuk kısımlarına ve yanaklarının yüksek kısımlarına allığını uygulayabilirsin. Böylece yüzüne daha yumuşak ve orantılı bir görünüm verebilirsin. Kare yüzünü dengelemek ve biraz daha uzun göstermek için Maybelline Fit Me Allıkları uygulayabilirsin. Tozutmayan, gün boyu kalıcı kalabilen Maybelline New York Allıkların renk seçeneklerini çok seviyoruz. Sen de bizim gibi şeftali allık düşkünüysen 40 Peach rengini çok seveceksin.

Doğal allık önerisi

Doğal allık önerisi

"Yüz şekline göre nasıl allık uygulanır?" sorusunu yanıtladıktan sonra, değinmemiz gereken bir konu daha var: Allığın doğal görünmesi! Allığı, yüzümüze doğal ve sıcak bir renk vermek, daha sağlıklı ve enerjik görünmek için uygularız. Bu yüzden allığı uygularken doğal bir sonuç elde etmek son derece önemli. Allığı yoğun bir şekilde uygulamak, gerçek bir makyaj faciası!

Cilde mükemmel bir uyum sağlayan, pürüzsüz ve sağlıklı bir görünüm sağlayan bir allık önerisi istersen: Maybelline Fit Me Allıklar'ı gözümüz kapalı öneririz! Yumuşacık dokusuyla ciltte çok kolay bir şekilde dağılan bu allıklar, bu canlı renkleri ile makyaja tazelik ve ışıltı katıyorlar. Maybelline Fit Me! Allıklar'ın Tüm renkleri incelemek istersen de bu makalemize göz atabilirsin.

Canlı ten makyajı yapmak için ise sana Maybelline New York Cheek Heat Krem allıkları öneririz. Krem allıkları uygulamak çok pratik ve keyifli. Parmağınla tampon hareketlerle allığını yayarak yüzünde renkli ve sağlıklı bir görünüm yakalayacaksın.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler