loader

Yüz Temizleme Dosyası: En İyi 9 Yüz Temizleme Jeli

Favoriye Ekle

Sağlıklı bir cilt demek temiz bir cilt demektir. Sivilce, siyah nokta gibi cilt problemlerinin çoğu gözeneklerde biriken yağ ve kirden dolayı meydana gelir. 

Cilt temizliğinde bizim en çok dikkat ettiğimiz ürünlerin başında yüz yıkama jelleri geliyor. Yüz temizleme jeli, cildimizi derinlemesine temizleyerek gün içinde cildimizde biriken kirden cizi arındırıyor, cilde fresh bir görünüm katıyor. Yüz temizleme, sağlıklı bir cildin olmazsa olmazıdır. Biz de makyaj.com editörleri olarak senin için en iyi yüz temizleme jellerini açıklıyoruz. Yüz bakımına önem veren, yağlı ciltler için bakım için yüz temizleyicileri reyonlarında zaman geçirmeyi seven herkes bu önerilere kulak vermeli!

Yüz Temizleme Jeli Nasıl Kullanılır? 

via GIPHY

Yüz temizleme ürünlerini kullanmak her ne kadar kolay görünse de aslında herkesin düğündüğü kadar basit değildir. 

1. Adım: İlk olarak yüzünü soğuk suyla ıslat.

2. Adım: Cilt tipine uygun olan yüz temizleme jeilni avcuna sık.

3. Adım: Avucuna sıktığın jeli yüzüne yuvarlak hareketlerle uygula. 

4. Adım: Jel, ıslak güvünde köpürdükten sonra yuvarlak hareketlerle göz çevren hariç bütün yüzünü iyice temizle. 

Editörün önerisi: Dilersen elektrikli yüz yıkama cihazlarından da yardım alabilirsin. 

 Yüz Temizleme Ürünleri  

Yüz temizliğinde kullanılan yüz yıkama ürünleri genellikle 3 farklı formda olur. Köpük temizleyiciler, jel temizleyeciler ve süt temizleyiciler. Yüz yıkama jeli önerileri arasında kendi cilt yapına en uygun olan yüz yıkama ürününü bulup kullanmalısın. Arkadaşının tavsiye ettiği veya sosyal medyada gördüğün ürünleri iyice araştırmadan almamalısın. Yanlış temizleme jeli kullanmak yüzünde kuruluğa veya tam tersi aşırı yağlanmaya neden olabilir. 

La Roche Posay Effaclar

La Roche Posay Effaclar

Akneye eğilimli bir cildin varsa mutlaka kullanmanı önerdiğimiz yüz yıkama jellerinin başında La Roche Posay Effaclar geliyor. Yağlı ciltlere ve karma cilt bakımı için uygun olan bu yüz yıkama jeli, yüzde sağlıklı ve mat bir görünüm oluşturuyor. Yüzdeki ve gözeneklerinin içine dolan yağı ve kiri nazikçe temizleyen bu jel, akne tedavisinde mutlaka kullanılması önerilen tamamlayıcılardan biridir. 

Yağlı ve karma ciltlere uygun yüz temizleme ürünleri arayanlar, La Roche Posay Effaclar'a bir şans vermelidir. 

Kiehl's Ultra Facial Cleanser

Kiehl's Ultra Facial Cleanser

Yüz temizliği hassas bir konudur. Her ne kadar normal bir cildin olsa da yüz temizliğine dikkat etmediğinde cilt yapının bozulduğunu görebilirsin. Normal ve kuru ciltlere uygun bir yüz yıkama jeli arıyorsan Kiehl's Ultra Facial Cleanser'a bir şans vermelisin. Günlük yüz temizliği rutine mutlaka eklemeni önerdiğimiz bu temizleyici, hem cildindeki kiri ve yağı temizler, hem de makyaj birikintilerinden arındırır. Yüz temizleme jeli önerileri isteyenler için Kiehl's Ultra Facial Cleanser alışveriş listesinin ilk sıralarında yer almalıdır.

 Garnier Micellar

Garnier Micellar

İkonik makyaj temizleme ürünlerinden olan Garnier Micellar Yüz ve Makyaj Temizleme Jeli  bizim de favorilerimizden. Sadece bizim değil Merve Demirel (@kiloaldimgelemem), Deniz Özübek (@emeyzingblog) ve Öykü Helvacı (@allaboutcare) da aynı keyifle makyajlarını Garnier Micellar Yüz ve Makyaj Temizleme Jeli kullanarak temizliyorlar ve onlar da sonuçtan bizim kadar memnun!

Sen de  Garnier Micellar Yüz ve Makyaj Temizleme Jeli'ni yakından tanımak için bu yazımıza göz atabilirsin. 

Lancôme Crème Radiance Gentle Cleansing Creamy-Foam Cleanser

Yüz Temizleme Dosyası: En İyi 9 Yüz Temizleme Jeli_1

Photo Credit: Rose Gold Pearls

Karma cilt tiplerine uygun olan Lancôme Crème Radiance Gentle Cleansing Creamy-Foam Cleanser cildini nazikçe temizleyerek gözeneklerinin kir dolmasını önler. Yüzünün bazı kısımları yağlı, diğer kısımları ise kuruysa yüz yıkama jeli seçerken dikkatli davranmalısın. Yanlış ürün seçimi yüzünün kurumasına veya tam tersi daha yağlı görünmesine yol açabilir. 

Kiehl's Calendula Deep Cleansing Foaming Face Wash

Yüz Temizleme Dosyası: En İyi 9 Yüz Temizleme Jeli_2

Yoğun köpük formüllü Kiehl's Calendula Deep Cleansing Foaming Face Wash sağlıklı cilt bariyerini koruyarak cildi nazik fakat etkili bir şekilde temizler ve cildin sağlıklı görünmesini sağlar. İçeriğindeki kadife çiçeği yağı ve gliserin sayesinde cildinin daha canlı ve canlı görünmesine de yardımcı olur. Normalden yağlıya dönen cilt tiplerine uygun olan bu jeli yüzüne yuvarlak hareketlerle köpürterek uygulamalısın. 

Yves Saint Laurent Forever Youth Liberator Cleansing Foam

Yüz Temizleme Dosyası: En İyi 9 Yüz Temizleme Jeli_3

Photo Credit: Diary of a Product Junkie

Yves Saint Laurent Forever Youth Liberator Cleansing Foam köpüğü uyguladıktan sonra cildindeki temiz ve şeffaf görüntüyü çok seveceksin. Ciltteki glikanları harekete geçirerek yaşılık izlerini azaltmayı de düzenli kullanım sonucunda bu izleri yok etmeyi başaran bu köpük, cilt bakımının olmazsa olmaz ürünü olacak. Sabah ve akşamları kullanılması önerilen temizleme köpüğü avuç içine bir miktar alarak su ile köpürterek yüzüne ve göz çevresinin dışına uygula. Masaj yaparak yayılan köpük hafif ılık ve temiz su yardımıyla ciltten temizlenir. Boyun bölgesine de uygulanabilecek ürün tüm cilt tipleri için uygun.

Garnier Saf ve Temiz Kömürlü Peeling

Yüz Temizleme Dosyası: En İyi 9 Yüz Temizleme Jeli_4

Garnier Saf ve Temiz Kömürlü Peeling, yağ ve makyaj birikintilerinden dolayı tıkanan gözeneklerini temizler, siyah nokta oluşumunu engeller. Düzenli kullandığında siyah noktalarının gözle görülür şekilde azaldığını fark edeceksin. Peelingi, özellikle gözenekli olan bölgelerine yuvarlak hareketlerle uygulamalı, ılık su ile durumalısın. Peeling nedir ve nasıl yapılır sorusunun cevabını biliyorsun, değil mi?

Editörün önerisi: Biz peelingi en çok duşta uygulamayı seviyoruz. Duş aldıktan sonra sıcak suyun buharıyla açılan gözeneklerini peeling ile temizleyerek daha etkili bir sonuç alabilirsin. 

L'Oréal Paris Değerli Çiçekler Temizleme Jeli

Yüz Temizleme Dosyası: En İyi 9 Yüz Temizleme Jeli_5

Makyajını kolayca çıkarmak aynı zamanda da cildini nemlendirmek istiyorsan L'Oréal Paris Değerli Çiçekler Temizleme Jeli acilen tanışmalısın! Jel formundaki yüz yıkama temizleyicileri bazen cildimizde sağlıksız ve mat bir görüntü bırakabiliyor. Yüzümüzü kurutan jel temizleyicilerden sonra L'Oréal Paris Değerli Çiçekler Temizleme Jeli'nin etkisine bayıldık. Tek adımda tüm makyajımızı temizliyor ve ciltte kadife yumuşaklığı bırakıyor. 

NYX Professional Makeup Stripped Off Whipped Cream Cleanser

Yüz Temizleme Dosyası: En İyi 9 Yüz Temizleme Jeli_6

Photo Credit: Nameless Fashion Blog by Elisa Zanetti

Akşam oldu eve geldin... Günün yorgunluğunu atmak ve ferahlık hissi yakalamak için ilk olarak makyajını çıkarmalısın. Yedi benzersiz formulüyle Stripped Off Cleanser ile mükemmel ve yenileyici bir hisse sahip olabilirsin. Stripped Off Whipped Cream Cleanser köpük temizleyici, içinde bulunan vitamin E ve kremsi yumuşak dokusuyla makyajını arındırır, cildindeki kiri ve yağdan seni kurtarır.

Photo Credit: Pinterest, Google

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön