0

Diğer kullanıcıların yaptığı popüler aramalar

cilt bakımıdudak
Ara

Favori Ürünler

Tümünü Gör
loader

Yüzde kızarıklık hangi ürünlerle kapatılır?

Favoriye Ekle

Herkesin kabusu yüzdeki renk eşitsizliği ve kızarıklardır. Özellikle kadınların özel günlerinde ciltlerinde oluşan lokal kırmızılıklar, bu dönemin oldukça zor geçmesine sebep olurlar. Cildinde sivilce çıkmasa dahi bu kızarıklar yüzünden fondöten, kapatıcı sürmek zorunda hissedebilirsin. Peki, bu kızarıklıkları hangi ürünlerle kapatmalısın? Açıklıyoruz!

Huda Kattan (@hudabeauty) tarafından paylaşılan bir video (24 Tem 2016, 22:04 PDT)

Hangi kapatıcı?

Kapatıcı denilince aklımıza ilk olarak ten renginde olanlar geliyor. Fakat onların dışında farklı tonlarda farklı işlevleri olan kapatıcılar da var. Eğer cildinde kızarıklıklar varsa yeşil renkli kapatıcıları kullanmalısın. Böylece yeşil kırmızıyı nötrleyeceği için kızarıklığın belli olmayacaktır.

Hangi fondöten?

Cildindeki kusurları kapattın sıra geldi fondötenini uygulamaya… Cildindeki kırmızılığı gizlemek için kapatıcılığı yüksek, mat yapıdaki fondötenleri kullanmanı tavsiye ediyoruz. Böylece gün boyu cildinde parlama yapmayan bu fondötenler cildini kusursuz gösterecektir.

Allık tercihi

Cildindeki kırmızılıkları gizledikten sonra yüzüne renk katabilirsin. Eğer cildindeki kızarıkları iyice gizlemek istiyorsan bronzer veya koyu tonlarda bir allık tercih etmelisin. Böylece yüzündeki kızarıklar gün boyu kendilerini belli etmeyecektir.

Sabitleyici sprey

Makyajını bitirdikten sonra sabitlemeyi unutmamalısın. Sıcaklardan dolayı makyajın bozulup, kızarıklıkların meydana çıkabilir. Makyaj sabitleme spreyini sık, ve işte hazırsın!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler