loader

Yüzünü yeniden yarat: 4 adımda manken yüz hatları

Favoriye Ekle

Konturlama, yüzünü hayal edemeyeceğin kadar değiştirebilir! Üstelik, yalnızca ışığı yansıtma hileleri yaparak bunu başarabilirsin. Defilelerde, dergilerde ya da televizyonlarda görüp iç geçirdiğin mankenlerin belirgin elmacık kemiklerini aşağıda paylaştığımız adımlarımızla kolayca elde edebilirsin...

Sıra sende

Hep özendiğin kemikli ve çekici yüz hatlarına kavuşmaya hazır mısın?

Birinci adım: Tazelen

Makyaj uzmanları, sağlıklı bir ışıltı elde etmek için modeller üzerinde ilk olarak taze ve canlı bir görünüm yaratıyorlar. Bir miktar ışıltı veren serumu fondötenine ya da BB kremine karıştırarak sen de bu görünüme sahip olabilirsin.

İkinci adım: Konturla

Anlatacağımız yöntem; elmacık kemiklerini yeniden tanımlayarak öne çıkarmanın en kolay yolu, fakat kullanılan ürün miktarına dikkat etmelisin. "Çamurlu" ya da çok koyu bir görünüm elde etmek istemeyiz! İşin püf noktası: Balık yüzünü taklit etmek! Yanaklarını içeri çekerek bu mimiği yaptığında çukur kalan bölgelere, pudra bazlı bir bronz allık uygula. Orta boy ve dar bir fırçayla nazik dokunuşlar yap. 2. dokunuştan itibaren elmacık kemiklerinin belirginleştiğini göreceksin.

İpucu: Bu işlemi yeterli derecede gün ışığı alan bir yerde gerçekleştirmeni öneriyoruz. Aksi takdirde allık fazla kaçabilir.

Üçüncü adım: Aydınlat

Elmacık kemiklerini iyice öne çıkartacak, öpücüğe benzeyen bir mimik yap ve göz çevrenin hemen altındaki elmacık kemiklerinin yüzey bölgesine aydınlatıcı uygula. Bir çizgi halinde çekeceğin aydınlatıcının, orta boy bir fırça yardımıyla yuvarlak hareketler yaparak eşit şekilde dağılmasını sağla.

Dördüncü adım: Renklendir

Aydınlatmış olduğun bölgeye pembe tonlarında bir allık uygula. Bu renklendirme işlemi, kemiklerinin daha da öne çıkmasını sağlayarak, konturlama tekniğini tamamlıyor. Bunun için, cildinde daha taze ve canlı bir görünüm elde etmeni sağlayan krem allıklardan yararlanabilirsin.

Dipnot: Dilersen elmacık kemikleri işlemini bitirdikten sonra, burun kemiğinin yan taraflarına ve alnının saç diplerine doğru olan üst kısmına da bronz allık uygulayabilirsin. Böylelikle yüz hatların daha da öne çıkacaktır.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler

/**//**/