loader

Z Kuşağı Makyajının Püf Noktaları

Favoriye Ekle

Z kuşağının genç ve enerjik görünümüne bayılıyoruz! Bugüne kadar hiç bir jenerasyona benzemeyen Z kuşağı, kendine özgü görünümleriyle çok dikkat çekiyor. Bazen çok abartı veya sıradışı bulduğumuz görünümleri bir süre sonra trend olarak karşımıza çıkıyor. Kısaca Z kuşağı için trendsetter diyebiliriz! Peki, Z kuşağı nasıl makyaj yapıyor? Z kuşağı makyaj trendlerini TikTok ve İnstagram'da inceledik. Z kuşağının ikonik makyaj görünümlerini ve nasıl böyle kusursuz göründüklerini seninle paylaşıyoruz. Evet, yaşın kaç olursa olsun Z kuşağının makyaj tekniklerinden ilham alabilirsin.

1. Kusursuz baz yarat

Kusursuz baz yarat

Z kuşağı bize bütün bildiğimiz makyaj tekniklerini unutturuyor. Bugüne kadar önce fondöten, daha sonra allık ve kontür makyajını yapardık. Z kuşağı ise tam tersini yapıyor. İlk önce kontür yapıp, daha sonra allığını uyguluyor. En son olarak da fondötenini cildine sürüp alttaki bütün makyaj malzemelerini karıştırıyor. Böylece ortaya daha kusursuz ve doğal bir görünüm çıkıyor. Sen de bu görünüm için ilk önce kontürünü yap ve allığını sür. Üzerine Maybelline Affinitone Fondöten sürerek makyajını sabitle. Bu fondötenin nemlendirme ve canlandırma etkisi Z kuşağı tarafından çok seviliyor. Sen de cildindeki ışıltıyı ön plana çıkarmak ve cildine daha nemli, kusursuz görünüm kazandırmak için Maybelline fondöteni makyaj rutinine eklemelisin.

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

2. Allığını yüz şekline göre uygula

Allığını yüz şekline göre uygula

Eğer allığını otomatik olarak yanaklarının üzerine uygulayıp hızlıca dağıtıyorsan çok yanlış yapıyor olabilirsin. Z kuşağına göre allık, yüz şekline göre belirlenen noktalara uygulanmalı. Böylece yüz daha kalkık ve elmacık kemikleri daha belirgin olabilir.

Yüzde lifting etkisi için: Gözlerinin alt kısmından başlayarak saç diplerine doğru allığını uygula.

Güneşte yanmış gibi görünmek için: Yanaklarının ortasından yüzünün iç kısımınlarına doğru allığını uygula.

Yüz hatlarını belirginleştirmek için: Elmacık kemiğinin altından yüzünün dış kısmına doğru allığını uygula.

Yüzünü renklendirmek için: Yanaklarının tam ortasına allığını uygula ve yuvarlak hareketlerle dağıt.

Editörün önerisi: Z kuşağının favorisi krem formdaki likit allıklar! Hem uygulamasının çok kolay olması, hem de gün boyu canlı görünüm oluşturması Z kuşağının kalbini fethetmiş durumda. Biliyorsun, Z kuşağı kolay kolay birşeyi beğenmez! Sen de cildinde daha fresh ve doğal görünüm için Maybelline Cheek Heat Likit Allık 30 Coral Ember allığını ten makyajında kullanmaya başlayabilirsin.

3. Makyajını sabitle

Makyaj sabitlemek için sabitleyici spreyini direkt olarak yüzüne sıkıyorsan Z kuşağı bunun yanlış olduğunu söylüyor. Z kuşağının en sevdiğimiz makyaj bloggerlarının önerdiğine göre makyaj spreyini cildimize sıkmak yerine makyaj süngerine sıkmalıymışız. Biz bu makyaj önerisini denedik ve çok memnun kaldık!

Maybelline New York Face Studio Lasting Fix Makyaj Sabitleyici ve Matlaştırıcı Sprey'i ilk olarak nemli makyaj süngerine birkaç kere sık. Daha sonra avucuna tampon hareketlerle uygulayarak fazla ürünü al. Daha sonra makyaj süngerini cildine yine tampon hareketlerle uygula. Maybelline makyaj spreyi ile makyajının daha uzun süre mat ve kusursuz göründüğünü fark edeceksin.

Dudak köşelerini belirginleştir

Dudak köşelerini belirginleştir

Z kuşağı dudak makyajında yenilikleri denemeyi çok seviyor. En son Z kuşağı makyaj trendlerinden biri de Bratz bebeklerin dudakları! Tıpkı oyuncak bebekler gibi köşeli dudak makyajları yükselişe geliyor. Sen de rujunu sürerken dudaklarının üst köşelerini belirginleştirerek bu görünümü elde edebilirsin.

Dudaklarını ortaya çıkarmak istiyorsan Maybelline New York Super Stay Vinyl Ink Uzun Süre Kalıcı Likit Parlak Ruj 15 Peachy ruju denemeni öneririz. Kısa sürede fenomen hale gelen bu likit parlak ruj, uzun süre kalıcı formülüyle dudaklarda yepyeni bir dönemi başlatıyor. Kalıcı parlak rujunu uygularken dudakların üst köşesini belirginleştir ve ters üçgen görünümü yarat. Dudak köşelerine de rujunu dikkatli uygulayarak daha profesyonel bir görünüm sağlayabilirsin.

4. Makyajda lifting etkisi sağla

Makyajda lifting etkisi sağla

Tıpkı allık tekniğinde olduğu gibi Z kuşağı kapatıcı uygularken yüzde lifting etkisi sağlamak istiyor. Bu görünüm için yüz şeklin ne olursa olsun kapatıcını yukarı doğru dağıtmalısın. Kapatıcını göz çevresine, burun kenarlarına ve elmacık kemiklerinin altına uyguladıktan sonra hafifçe yukarı doğru dağıtmalısın.

Z kuşağı kapatıcı konusunda doğal ve fresh görünümleri tercih ediyor. Sen de Z kuşağının taze ve canlı görünümünü yakalamak için Maybelline Instant Anti Age Eraser Kapatıcı kullanmalısın. Hem yüz şekillendirmek, hem de kontür makyajı yapmak için Maybelline kapatıcıyı tercih edebilirsin. 12 saate kadar tazelenmiş ve capcanlı görünüm için Z kuşağının favori kapatıcısını sen de kullanmaya başlayabilirsin.

5. Sahte çil makyajı

Sahte çil modeli

En son makyaj trendlerinde yer alan sahte çil görünümü Z kuşağından kaçamadı. Z kuşağının gündeminde şu sıralar sahte çil görünümü var. Sen de doğal ve taze bir görünüm için yüzüne çil yapabilirsin. Maybelline New York Tattoo Liner Jel Göz Kalemi kullanarak doğal çil makyajı elde edeceksin. Buğday tenlilere 911 Smooth Walnut rengi çok yakışacak. Çilleri yüzüne çizdikten sonra nemli makyaj süngeri ile dağıtmayı unutma. Bu sahte çil tekniği sayesinde çillerin yüzünde daha doğal görünecek.

6. İki fondöteni karıştır

Z kuşağının en dahiyane makyaj tekniklerinden biri de iki farklı formdaki fondöteni karıştırmak. Likit ve pudra formdaki fondötenleri karıştırınca daha yoğun ve kapatıcılığı yüksek bir fondöten elde ediyorsun. Bu makyaj hilesi için Maybelline Affinitone fondöteni elinin üzerine biraz sık. İçine biraz Maybelline Fit Me Matte+poreless Pudra parçaları kırarak ekle. Bu iki ürünü karıştırdığında kapatıcılığı oldukça yüksek bir fondöten elde edeceksin. Z kuşağı bu makyaj malzemesini en çok sivilce izlerini kapatmak için tercih ediyor.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler